Akademia Vllaznia ka njoftuar se diten e neserme do te nisin stervitjet per ekipet e saj. Ne faqen zyrtare jane publikuar dhe oraret per secilin ekip, nderkohe qe normalisht tashme ka kryer edhe procesi i firmosjes se kontratave me trajneret qe do t’i drejtojne keto ekipe.

“Shkodra Sport” meson se eshte zyrtarizuar emerimi i Gilman Likes ne postin e trajnerit te Vllaznia U17 dhe nga neser ai do te nise punen me kete ekip, duke e patur kesisoj eksperiencen e dyte pas asaj me Basania U15 sezonin e kaluar.

Nga ana tjeter, me interes per opinionin ka qene te mesoje se kush do te jete ishte trajneri i ekipit U19, per te zene kesisoj vendin e mbetur bosh qe pas emerimit te Vioresin Sinanit si zevendestrajner tek ekipi i pare.

Burime te sigurta per “Shkodra Sport” bejne te ditur se drejtuesit e klubit ia kane besuar kete detyre Edmond Doçit. Dhe ne fakt ai e ka merituar kete gje pas asaj ecurie te shkelqyer te sezonit te kaluar me ekipin U17 kur u shpall kampion dhe fitues i Kupes se Shqiperise.

Nisur edhe nga fakti qe shume prej lojtareve te ketij ekipi tashme do kalojne tek U19, kreret kuqeblu kane vendosur t’ia besojne kete detyre Doçit dhe nga dita e neserme edhe zyrtarisht ai do te marre drejtimin e ekipit te te rinjve te Vllaznise./SHKODRA-SPORT.COM/