Dy futbollistet shqiptare Enis Çokaj dhe Myrto Uzuni kane qene percaktues me golat e tyre duke ndihmuar Lokomotiven e Zagrebit te fitojne 3-1 ne gjysmefinalen e pare te Kupes se Kroacise, are ndaj Slaven Belupo.

Me kete rezultat te arritur ne transferte, skuadra e shqiptareve ka hedhur nje hap te sigurte drejt kalimit ne finalen e kesaj kupe.

Ndeshja ne fakt ka nisur me mire per vendasit te cilet kaluan ne avantazh qe ne minuten e 6-te me ane te futbollistit Goda. Pjesa e pare do te mbyllej me rezultatin 1-0 per Slaven Belupo.

Ne pjesen e dyte ka qene mesfushori nga Kopliku Enis Çokaj ai qe ka shenuar golin e barazimit ne minuten e 67-te. Ky gol i ka hapur rrugen fitores me pas te Lokomotives.

Ne minuten e 79-te ka qene Toliç qe ka shenuar golin e dyte nderkohe qe ne shtese ka qene Myrto Uzuni qe ka shenuar golin e trete qe ka vulosur rezultatin e pergjithshem 3-1 ne favor te Lokomotives.

Futbollistet shqiptare kesisoj edhe njehere tjeter kane rezultuar percaktues per ekipin kroat. Ne fushe perveç dy autoreve te golave kane qene edhe Mersinaj, Kastrati e Tuci.