Florian Marku u mposht dje përballë boksierit britanik, Chris Kongo. Boksieri shqiptar nuk ia doli që të triumfonte në arenën “O2”, në duelin që zhvillohej për titullin IBO Interkontinental Velter.

Marku ka reaguar një ditë pas ndeshjes duke pranuar humbjen. Ndër të tjera ka falenderuar sot të gjithë të pranishmit, ndërsa e mbyll duke thënë se do rikthehet më i fortë se kurrë.

Postimi i Florian Markut:

“Faleminderit Zotit per gjithcka si ne fitore por edhe ne humbje. Kam shume vite pa perjetuar dicka te tille ne karrieren time. E kisha harruar kete ndjenje, por dje nuk ishte nata ime, keshtu ishte e shkruajtur.

Justifikimet sme pelqejne! Dua tju falenderoj nga zemra te gjithe ata qe ishin dje ne stadium dhe te gjithe ju qe me keni ndjekur nga ekrani! Do rikthehem me i forte se kurre”.