Nejmar shënoi golin e dytë të PSG-së kundër Liverpulit, gol që vendosi një rekord tjetër duke tejkaluar një legjendë braziliane. Me golin e tij, ylli i PSG-së kaloi Kaka’ si golashënuesi më i mirë brazilian në Ligën e Kampionëve.

Goli i Nejmar ishte numër 31 në Champions, një më shumë se Kaka’, që gjatë karrierës së tij shënoi 30 gola, me fanellat e Milanit dhe Realit të Madridit.

Përveç vetëm numrit të golave, Nejmar ka 19 asiste në Ligën e Kampionëve, duke kontribuar në 50 gola në 52 ndeshje në Ligën e Kampionëve.

Perveç shume aludimeve per formen e tij apo dhe demtimet e shumta, braziliani po tregon se eshte nje lojtar i rendesishem dhe nje nga me te miret e botes. Shifrat e mesiperme jane treguesi me i mire per kete.