Ish-futbollisti francez Christophe Dugarry, ka qenë tepër kritik në një deklaratë të dhënë për emisionin “Rothen S’enflamme”, në televizionin francez RMC.

Sipas 51-vjeçarit, i cili në të kaluarën ka qenë pjesë e Milanit, Barcelonës, Bordosë, Marsejës dhe Birmingham, janë disa kombëtare, mes të cilave edhe Shqipëria nuk kanë lidhje me kampionatin europian.

Kujtojmë që ish-sulmuesi Dugarri, numëron 55 ndeshje me Kombëtaren e Francës, teksa ka shënuar 8 gola.

Janë disa kombëtare që nuk kanë lidhje me Kampionatin Europian si: “Estoni, Azerbajxhan, Mali i Zi, Lituani, Slloveni, Kazakistan, Moldani, Shqipëri, Maqedonia e Veriut, Maltë, Kosovë, Andorrë, Armeni”, deklaroi drancezi.