Pasditen e sotme u hodh shorti per turin e pare te “UEFA Conference League” dhe goglat kane dhuruar nje perballje ne mes skuadres islandeze Valur Reyklavik dhe Vllaznise se Shkodres. Kjo e fundit e percolli shortin nga afer dhe si rrjedhoje e ka pasqyruar edhe ne faqen e saj zyrtare.

Por krejt ndryshe eshte situata ne kampin islandez. Mjafton te klikosh ne faqen zyrtare te Valur dhe konstaton qe nuk ka asnje lajm per shortin dhe per perballjet me Vllaznine. I gjithe fokusi i kesaj faqe ka qene i perqendruar tek sfida qe po luhet ne keto momente ndaj ekipit kryesues te kampionatit islandez Vikingur.

Te ftohte ne natyre, por islandezet duken shume te ftohte edhe ne futboll. Shkodranet shpresojne shume per ta kaluar kete kundershtar megjithate duhet bere shume kujdes. Valur ndodhet ne kulmin e formes se tij sepse sonte luajti ndeshjen e 11-te ne kampionat.

Megjithate ne Shkoder me se shumti ia kane “friken” temperaturat te uleta qe do te gjejne atje dhe nese kjo do t’u krijoje ndonje problem pershtatjeje. Gjithsesi deri ne mes te korrikut shume gjera do te ndryshojne./www.shkodrasport.com/