Vllaznia përballet sot me Erzenin në ndeshjen e javës së 29-të të Kategorisë Superiore me objektiva shumë të qartë për të dy skuadrat në “Loro Boriçi”.

Shkodranët duan t’u kthehen fitoreve dhe të afrohen përsëri me Egnatian që fitoi duelin e saj sot. Ndërsa nga ana tjetër, shijakasve u bëjnë shumë punë pikët në një moment kur janë përfshirë në luftën për mbijetesën në elitë dhe janë të rrezikuar seriozisht për rënien.

FORMACIONET ZYRTARE

VLLAZNIA: Qarri, Juriç, Stojanoviç, Hakaj, Sala, Krymi, Boshnjaku, Alivoda, Mala, Gruda, Balaj.
Trajner: Qatip Osmani

ERZENI: Hasanbelli, Sadiki, Atanda, Peposhi, Migone, Mellugja, Maliqi, Blazeviç, Kahrimanoviç, Mihana, Zeka.
Trajner: Alfred Deliallisi