Java e 22-te eshte mbyllur me tre ndeshjet e luajtura pasditen e sotme dhe ajo tashme do t’i lere vendin javes se 23-te e cila do te luhet ne mesjaven e ardhshme.

Ne kuadrin e ndeshjeve te kesaj jave, do te luhet edhe sfida Vllaznia- Dinamo e cila eshte e planifikuar per t’u zhvilluar ne stadiumin “Loro Boriçi”. Nga sa mesohet, kjo ndeshje do te luhet diten e enjte, date 3 mars ne ora 16.45 ne stadiumin “Loro Boriçi”.

Kuptohet qe ekipi shkodran do te kerkoje t’i jape fund serise se barazimeve dhe te rikthehet tek fitorja, per te siguruar te pakten zonen europiane sepse titulli kampion duket gjithnje e me i pamundur.

Ja kalendari i ndeshjeve te javes se 23-te:

E merkure, 02.03.2022

16.45 TEUTA- TIRANA

16.45 PARTIZANI- KUKESI

E enjte, 03.03.2022

13.45 KASTRIOTI- SKENDERBEU

13.45 LAÇI- EGNATIA

16.45 VLLAZNIA- DINAMO