Kenan Yildiz, një premtim i ri vetëm 18 vjeç, është shfaqur si një zbulim te Juventusi, i cili është në proces rindërtimi.

Talenti i tij ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve të rëndësishme dhe e ardhmja e tij në skuadrën italiane po vihet në pikëpyetje nga mediat në Itali.

Sipas raportimeve nga Tuttosport, Arsenali, Borussia Dortmund dhe disa klube elitare në Turqi janë duke e monitoruar nga afër sulmuesin premtues.

Trajtimi i kohës së lojës nga trajneri Massimiliano Allegri ka ndezur spekulime për statusin e Yildiz brenda Juventusit.

Pavarësisht moshës së tij, ai ka lënë një përshtypje të qëndrueshme në Serie A me aftësitë dhe talentin e tij në fushë. Tashmë, e ardhmja e tij duket se është në pikëpyetje të disa prej klubeve më të mëdha në Evropë dhe Turqi.

Interesimi nga Arsenali dhe Borussia Dortmund nënvizon reputacionin e Yildiz si një nga perspektivat e reja më emocionuese të futbollit evropian, ndërsa klubet e mëdha të Turqisë përfaqësojnë një opsion të mundshëm për një kthim në shtëpi. Me shkëlqimin e tij në rritje dhe potencialin e pamohueshëm, fati i Yildiz premton të jetë një histori interesante në muajt e ardhshëm në tregun e transferimeve. /Telegrafi/