E ka mbyllur vitin 2021 ne vendin e peste te renditjes dhe sigurisht qe drejtuesit e KF Murlanit nuk jane te kenaqur me kete pozicionim te ekipit te tyre te femrave. Per kete arsye, ata duken te vendosur per te nderhyre ne merkato.

Sezoni nisi me shume probleme per kete ekip sepse vetem 3-4 dite para startit te tij, nga ekipi u larguan disa futboliste e kjo beri qe kontigjenti i lojtareve te reduktohej ndjeshem.

Ketyre iu shtua edhe demtimi i rende i njeres prej lojtareve kryesore te ekipit, Paula Jaku dhe ne kete menyre problemet per trajnerin Arben Parmeza u shtuan ndjeshem megjithate ai u mundua t’i merrte me te miren ketij ekipi.

Por kuptohet qe ambicjet dhe mundesite jane per te bere me mire. Per kete arsye, pritet qe drejtuesit e klubit te sjellin ne ekip disa lojtare cilesore. Po shikohet mundesia per ndonje nga Kosova ose edhe nga vende te tjera te Botes.

KF Murlani pretendon te ngjise ndonje shkalle ne renditjen e kampionatit, nderkohe qe me shume do te jete i fokusuar tek kupa e Shqiperise ku do te synoje te shkoje deri ne finale./SHKODRA-SPORT.COM/