Ndeshja Vllaznia- Dinamo e cila luhet pasditen e sotme ne oren 16.45 ne stadiumin “Loro BoriçI’ pritet me me shume interes nga te dy ekipet, per vete objektivat qe ato kane ne kete kampionat.

Por nderkohe, “Shkodra Sport” meson se Sektori i Arbitrimit prane Federates Shqiptare te Futbollit ia ka besuar drejtimin e kesaj ndeshje nje arbitri te kolegjiumit te Durresit.

Behet fjale per Klodian Shahinin. Ai do te jete arbitri kryesor i ketij takimi, nderkohe qe ende nuk jane mesuar emrat e asistenteve dhe arbitrave qe do te jene ne sistemin VAR.

Ne Shkoder presin drejtesi ne fushen e lojes, drejtesi qe ne fakt u ka munguar ne ndeshjet e fundit. Drejtuesit e klubit Vllaznia nuk kane preferuar te ngrene zerin ne pubik, por mesohet se kane ndjekur rrugen zyrtare te ankeses duke i derguar Federates provat me gabimet e arbitrave kunder saj.

Dhe ne fakt, ato nuk kane qene te pakte ne kete sezon. Duke filluar nga sfida me Egnatian dhe duke perfunduar tek ajo e javes se kaluar me Skenderbeun, tek Vllaznia jane shume te pakenaqur me ndeshkimin qe kane marre nga arbitrat duke iu mohuar te drejten per te marre disa pike.

Per kete arsye, pjestaret e saj presin qe sot ne “Loro Boriçi”, Klodian Shahini dhe arbitrat e tjere qe do te vendosin drejtesi, ta bejne siç duhet detyren e tyre./SHKODRA-SPORT.COM/