Laçi do të presë Vllazninë në orën 13:00 ku do të përballen në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të të Kategorisë Superiore.

Kurbinasit vijnë pas humbjes me Tiranën ndërsa kuqeblutë pas barazimit me Partizanin.

Vendasve do tju duhet një fitore me çdo kusht për të dalë nga kriza, dhe shkodranëve për tu ngjitur në renditje.

Trajnerët Mezani dhe Josa kanë hedhur në fushë më të mirët.

LIVE LACI-VLLAZNIA 2-0
32′ 42′ Guindo