Sipas “MARCA”, Mbappe dhe Benzema kanë biseduar për të paktën 15 minuta pas mbarimit të ndeshjes.

Dy sulmuesit, shokë skuadre në kombëtaren franceze, u takuan në fund të ndeshjes duke shkëmbyer fjalë me njëri tjetrin për rreth 15 minuta.

Sipas gazetës spanjolle, të pranishëm ishin nëna dhe avokati i sulmuesit të PSG-së.

Një skenë që ushqen më tej zërat për një transferim të mundshëm të Mbappes te Real Madrid.