Luan prej pak me teper se nje viti ne Shkoder dhe i ka bere per vete te gjithe. Per menyren si luan, per perkushtimin qe shfaq ne fushen e lojes, per raportet qe krijon brenda dhe jashte fushes me te gjithe.

Mevlan Adili eshte nga Shkupi i Maqedonise se Veriut, por çdo dite e me shume ai ndjehet shkodran. Tifozet e Vllaznise e konsiderojne ate nje lider te kesaj skuadre.

Jo me kot, ata prej pak kohesh kane vendosur nje foto te madhe te tij ne tribunen perballe te stadiumit “Loro Boriçi”. Adili kuptohet qe ndjehet mjaft mire me kete gje.

Diten e sotme madje ka postuar nje rrjetet sociale nje foto ku ai pozon ne stadium dhe ne sfond prapa eshte pikerisht kjo fotoja e vendosur nga tifozet.

Nje lojtar i tille pritet te jete gjithnje e me shume nje lider i kesaj Vllaznie qe po ben mire ne kampionat. Dhe per kete arsye, ai po ben maksimumin per t’u rikuperuar e per te qene ne fushe te dielen ndaj Skenderbeut. Sepse nuk mund te qendroje larg kesaj Vllaznie./SHKODRA-SPORT.COM/