Pergatitjet per sezonin e ri kane hyre ne nje faze te rendesishme edhe per ekipet e Akademise Vllaznia. Dy prej tyre, pikerisht ai i 19 dhe 21 vjeçarve jane perballur diten e sotme me njeri- tjetrin ne nje miqesore te luajtur ne fushen sportive “Reshit Rusi”.

Ne fund te saj, ka qene Vllaznia U19 ajo qe ka fituar me rezultatin e thelle 5-0. Dy prej golave te saj ne kete takim jane shenuar nga sulmuesi Kevin Dodaj, dy te tjere nga Klajti Halili dhe nje nga Ersi Zaganjori.

Duhet thene se Vllaznia U21 nuk ka qene e plote ne kete ndeshje pasi trajneri Ergi Borshi nuk ka patur ne dispozicion asnje nga futbollistet e ekipit te pare dhe padyshim qe kjo ka ndikuar ne lojen e ekipit qe ai drejton.

Nga ana tjeter per trajnerin e 19 vjeçareve Vioresin Sinani rezultati ne kete miqesore nuk ka aspak rendesi sepse ne fund te fundit qellimi i te gjithe Akademise Vllaznia eshte per te formuar futbolliste sa me cilesore per ekipin e pare.

Miqesore te tilla ne mes ekipeve te Akademise Vllaznia apo dhe me te tjere, do te zhvillohen edhe ne vijim, deri ne momentin e nisjes se kampionateve kombetare./SHKODRA-SPORT.COM/