Murlani e ka nisur me fitore kampionatin e kategorise se dyte. Ndonese luante ne transferte, pikerisht ne Peze- Helmes ndaj ekipit Albanet, djemte e drejtuar nga trajneri Vahedin Pepaj ia kane dale te triumfojne me rezultatin 3-1.

Rezultati eshte zhbllokuar qe ne minuten e 3-te kur braziliani Dias De siqueira ka arritur ta dergoje topin ne rrjeten e portes vendase. Albanet sakaq jane munduar te reagojne, por ka qene Denis Çokaj i cili ka dyfishuar shifrat ne minuten e 31-te.

U duk sikur ketu gjithçka do te behej me e lehte por ne minuten e 33-te Dumoye do te shenonte per vendasit duke ngushtuar shifrat dhe ne kete menyre pjesa e pare do te mbyllej me rezultatin 2-1.

Nderkohe per te mbyllur ndeshjen do te mendonte i zakonshmi Ari Djepaxhia i cili ne minuten e 67-te do te shenonte edhe golin e trete dhe te fundit te ndeshjes, duke bere qe i gjithe takimi te mbyllej me fitoren e Murlanit me shifrat 3-1.

Ne kete menyre, kjo skuader e nis me nje trepikesh kampionatin dhe sigurisht qe ne vijemesi do te kerkoje te beje paraqitje sa me te mira, per te arritur objektivat e saj./SHKODRA-SPORT.COM/


ALBANËT- MURLANI 1-3

Golat: Dumoye ’33/ Dias De siqueira ‘4, D. Çokaj ’31, Djepaxhia ’67

KF MURLANI: Tafa, Dias De siqueira, Sekja, Santos Da Paixao, Hila, Djepaxhia, Lekaj, D. Çokaj, Zere, B. Hasaj, Zachini. Trajner: Vahedin Pepaj. U aktivizuan edhe Barros, Alija, Curraj e Guri.