Veleçiku i Koplikut e ka nisur me nje barazim kampionatin. Nje barazim me shume vlere ne shifrat 1-1, arritur ne fushen e veshtire te Shenkollit ndaj skuadres me te njejten emer.

Ka qene ne fakt futbollisti Ded Bushi ai qe ka shenuar i pari, ne minuten e 16-te per ekipin e Shenkollit dhe ne kete menyre pjesa e pare do te mbyllej me kete gol.

Koplikasit reaguan dhe ne minuten e 59-te kane arritur te barazojne me ane te futbollistit Lorenc Bzhetaj. Pas ketij goli, ata kane insistuar per te shenuar edhe golin e fitores dhe kane qene shume prane sepse kane krijuar disa raste shenimi.

Sulmuesit e Veleçikut kane qene te pafat herepashere, por nderkohe nuk kane munguar as kontestimet ndaj arbitrit Sulko, megjithate ne fund asgje nuk ka ndryshuar dhe i gjithe takimi eshte mbyllur ne shifrat e barabarta 1-1.

Duhet thene se ka qene nje takim i shoqeruar edhe me momente tensioni nderkohe qe arbitri ka nxjerre tre here kartonin e kuq nga xhepi duke ndeshkuar dy futbolliste te Shenkollit, Zefin dhe Cekun si dhe Amarildo Kaçajn e Veleçikut./SHKODRA-SPORT.COM/

SHENKOLLI- VELEÇIKU 1-1

Bushi ’16/ Bzhetaj ’59

VELEÇIKU: Çaku, B. Çokaj, Rragami, Mehmetaj, Stafa, Banushaj, Elv. Rustemaj, Am. Kaçaj, Al. Kaçaj, Ivziku, Bzhetaj. Trajner: Besnik Duli. U aktivizuan edhe Smakaj, Kacokaj, Elid.Rustemaj, Ysolliu.