Do të jetë apo jo në krye të pankinës së Kombëtares? Kjo është pyetja që prej ditësh mbizotëron në opinionin sportiv për trajnerin Edy Reja.

Italianit i përfundon kontrata në muajin nëntor. Edhe pse Federata Shqiptare e Futbollit doli në një komunikatë për shtyp duke e konfirmuar, mediet në Itali i hedhin sërish benzinë zjarrit.

Sot, “Gazzetta dello Sport” raporton se Luigi Di Biagio mund të jetë trajneri i ri i përfaqësueses kuqezi. Sipas medias në fjalë, presidenti Armand Duka e pëlqen shumë 51-vjeçarin dhe në javët e ardhshme mund të ketë një marrëveshje mes palëve.

Pritet të shihet se çdo të ndodhë, teksa FSHF-ja e përjashtoi mundësinë e largimit të Rejës për trajnerin Di Biagio./newsport/