Manchester City ka shënuar fitore ndaj Real Madridit me rezultat 4-0 në kuadër të ndeshjes së dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur baras 1-1 dhe qytetarët kaluan në finale me rezultat të përgjithshëm prej 5-1.

Lojtari më i mirë në ndeshje ishte Silva me notën 8.7 që shkëlqeu në ndeshje.

Pothuajse të gjithë lojtarët e Man Cityt kishin paraqitje të mirë, ndërsa notën më të vogël te anglezët e kishte Erling Haaland me notën 6.0.

Lojtarët më të dobët në fushë ishin Edouardo Camavinga (5.6) dhe David Alaba (5.8).

Notat e lojtarëve të Man Cityt dhe Real Madridit

Bernardo Silva shënoi dy herë, ndërsa nga një gol shtuan Manuel Akanji dhe Julian Alvarez.