E paralajmeroi dy dite me pare i ati dhe sot duket se eshte bere realitet. Volejbollistja e talentuar shkodrane Adma Mikopula ka lene Vllaznine dhe eshte bashkuar ne stervitje me ekipin e Skenderbeut.

E gjitha ka ndodhur pas mosmarreveshjeve te krijuara me drejtuesit e shoqates se volejbollit Vllaznia te cilet vendosen qe te mos e federonin me ekipin e pare kete volejbolliste e cila ne muajin dhjetor mbush 16 vjeçe ngaqe ne ekipin e pare kishin dy pasuese.

Por kjo gje nuk i ka pelqyer vete lojtares, por edhe te atit, ish- volejbollistit dhe ish-trajnerit te Vllaznise Adrian Mikopula i cili deklaroi se shume shpejt do te gjente nje strehe tjeter per te larg Shkodres.

Ne fakt presidenti Zekja ne nje prononcim per mediat diten e djeshme e ftoj lojtaren qe te vazhdonte punen me ekipin U18 te Vllaznise ku do te ishte kapitene dhe gjithçka do te rrotullohej rreth saj, por nuk ka ndodhur keshtu.

Diten e sotme, pjestaret e familjes Mikopula kane udhetuar drejt Korçes dhe vete Adriani ka postuar ne rrjetet sociale foto e video te Admes duke u stervitur me ekipin kampion ne fuqi te vendit, Skenderbeut. Me shume siguri, e ardhmja e kesaj lojtareje tani e tutje do te jete me kete skuader./SHKODRA-SPORT.COM/