Benzhamë Pavar shihet akoma dhe më afër Interit, me mbrojtësin francez që ka kërkuar të kalojë te zikaltrit.

Kështu Bajerni i Mynihut ka nisur nga puna për të gjetur zëvendësuesin dhe pse po bën çmos që Pavar të qëndrojë dhe për një sezon në “Allianz Arena”.

I pari në listën e bavarezëve është mbrojtësi i Milanit, Pierr Kalulu. Ai nuk pëlqehet më nga Stefano Pioli dhe për këtë arsye mund të jetë gati për një aventurë të re jashtë Italisë.

Gjithashtu Tomas Tuhel pëlqen dhe Trevoh Çalobahn nga Çelsi, të cilin e ka pasur në skuadër kur drejtonte “Blutë”.