Barcelona ka kryer një tjetër goditje të bujshme në merkato, duke arritur akordin me Zhoao Kanselon.

Mbrojtësi portugez do të huazohet për një vit nga Mançester Siti me Barcelonën që do të ketë të drejtën për ta blerë sezonin e ardhshëm.

Kanselo pritet të udhëtojë sot drejt Barcelonës për të kryer vizitat mjekësore dhe më pas të prezantohet si futbollisti më i ri i kampionëve të Spanjës.