Bozo Mikulic do të jetë futbollisti më i ri i Partizanit. Është vetë klubi i kuq që bën zyrtare marrëveshjen me një postim në rrjete sociale.

“Klubi zyrtarizon arritjen e marrëveshjes me Božo Mikulić. Mbrojtësi kroat 27 vjeçar ka nënshkruar një kontratë për 1 vit e gjysëm me opsion rinovimi edhe për një tjetër sezon me kampionët.

Mikulić përgjatë karrierës së tij ka qenë pjesë e Hajduk Split, Slaven Belupo dhe Messinës në Itali”,shkruan klubi.

Mikulic do të bashkohet në stërvitje me grupin ku do të vihet në urdhërat e Orges Shehit në përgatitje për ndeshjen me Egnatian, të shtunën në Arenën e Demave.