Jane mbyllur 45 minutat e para te ndeshjes ne mes Universitatea Craiova dhe Vllaznia dhe gjithçka eshte fiksuar ne shifrat e barabarta 0-0, rezultat ky qe vazhdon t’i mbaje ne loje kuqeblute per kualifikim ne turin e trete te “Conference League”

Por duhet thene se ka qene nje pjese e pare ku shkodranet kane vuajtur jo pak si rrjedhoje e presionit te vendasve te cilet kane krijuar disa raste te pastra shenimi, por ka qene portieri Zogoviç heroi i tyre me pritjet e bera.

32’ Një goditje dënimi nga e djathta e sulmit harkohet nga Gurishta por askush nuk përfiton në zonë për të tentuar portën.

28’ Një tjetër goditje këndi e skuadrës vendase, me Zogoviç i cili grushton sferën.

26’ Zogoviç mban në lojë Vllazninë me një pritje të dyfishtë, fillimisht ndaj Koljiç e më pas Vagenin, duke ruajtur rrjetën e paprekur.

20’ Top nga thellësia për Ivan i cili gjuan në rrëshqitje e sipër, Zogoviç pret i sigurt në pozicion.

17’ Aksion i rrezikshëm i Koljiç në krahun e djathtë, Baiaram ka mundësinë të gjuajë, por sfera përfundon jashtë katërkëndorit.

13′ Aksion i rrezikshem i Vllaznise nga e djathta, Gurishta vepron bukur, kroson ne zone per Kainen qe nuk eshte i vendosur mire dhe shkakton faull ndaj nje mbrojtesi vendas.

12’ Gurishta kërcen për të kapur një top me kokë, por shkakton faull në zonën kundërshtare.

9’ Koliç lëshon një gjuajtje nga goditja e dënimit, por topi shkon larg portës së mbrojtur nga Zogoviç.

1’ Koljiç menjëherë gjuan nga jashtë zonës, Zogoviç devijon në goditje këndi.

1’ Nis dueli me shkelmimin nga qendra të skuadrës shkodrane.

Univ. Craiova – Vllaznia 0-0

Formacionet zyrtare:

Univ. Craiova 4-2-3-1: Lazar, Copotina, Papp, Silva, Bancu, Cretu, Mateiu, Vagenin, Ivan, Koljic, Baiaram Trajner: Laszlo Balint

Rezerva: Rusu, Popescu, Vătăjelu, Screciu, Vlădoiu, Markovic, Roguljic, Găman, Martic, Sala

Vllaznia 4-3-3: Zogovic, Hakaj, Bulatovic, Juric, Gurishta, Marku, Jonuzi, Boshnjaku, Çoba, Hoxhaj, Kaina Trajner: Mirel Josa

Rezerva: Qarri, Paloka, Latifi, Heric, Kruja, Smajli, Aralica, Vulaj, Shehi, Alivoda