Kane kaluar 20 minuta nga fillimi i ndeshjes Universitatea Craiova- Vllaznia dhe rezultati vazhdon te jete i barabarte 0-0. Nje fraksion ndeshje ky qe pergjithesisht ka folur per vendasit, por shkodranet ne nje moment rrezikuan seriozisht porten e tyre.

15′ Aksion i rrezikshem i Vllaznise nga e djathta, Gurishta vepron bukur, kroson ne zone per Kainen qe nuk eshte i vendosur mire dhe shkakton faull ndaj nje mbrojtesi vendas.

12’ Gurishta kërcen për të kapur një top me kokë, por shkakton faull në zonën kundërshtare.

9’ Koliç lëshon një gjuajtje nga goditja e dënimit, por topi shkon larg portës së mbrojtur nga Zogoviç.

1’ Koljiç menjëherë gjuan nga jashtë zonës, Zogoviç devijon në goditje këndi.

1’ Nis dueli me shkelmimin nga qendra të skuadrës shkodrane.

Univ. Craiova – Vllaznia 0-0

Formacionet zyrtare:

Univ. Craiova 4-2-3-1: Lazar, Copotina, Papp, Silva, Bancu, Cretu, Mateiu, Vagenin, Ivan, Koljic, Baiaram Trajner: Laszlo Balint

Rezerva: Rusu, Popescu, Vătăjelu, Screciu, Vlădoiu, Markovic, Roguljic, Găman, Martic, Sala

Vllaznia 4-3-3: Zogovic, Hakaj, Bulatovic, Juric, Gurishta, Marku, Jonuzi, Boshnjaku, Çoba, Hoxhaj, Kaina Trajner: Mirel Josa

Rezerva: Qarri, Paloka, Latifi, Heric, Kruja, Smajli, Aralica, Vulaj, Shehi, Alivoda