Ka reaguar edhe peesidenti i Vlllaznise Alban Xhaferi ne lidhje me arbitrimin e sotem ne ndeshjen gjysmefinale te Kupes se Shqiperise ndaj Partizanit.

Permes nje statusi te shoerndare ne rrjetet sociale, Xhaferi i ka bere thirrje urgjente Federates per te ncjerre jashte sistemit arbitrin Olsid Ferataj. Ja çfare shkruan ai:

“Turpi vazhdon!! Olsid Ferataj !! Thirrje urgjente #fshf# jasht sistemit.

Askush nuk mund te tallet me djersen,mundin e Vllaznise dhe për më tepër me ndjenjat e nje qyteti.

Nuk mposhtemi