Pasi siguroi ngjitjen në Serinë A, Benevento e Pipo Inzagit ka filluar të mendojë seriozisht për merkaton. Sipas gazetarëve të njohur italiane Di Marcio dhe Fabricio Romanit, që shquhen si ekspertë të merkatos, klubi italian ka siguruar kartonin e sulmuesit francez Loic Remi.

2 milionë euro mësohet të ketë shpenzuar Benevento për të siguruar kartonin e 33-vjeçarit nga skuadra e Lilës. Francezi pritet të firmosë një kontratë 3-vjeçare.