Skënderbeu fillon zyrtarisht përgatitjet në terren.

Bardhekuqtë kanë nisur dje fazën përgatitore nga Korça pas muajsh pushimi dhe startojnë kështu rrugëtimin drejt objektivit final që është rikthimi në elitë.

Në daljen e parë zyrtare për sezonin e ri ajo që binte në sy ishte prania e disa prej afrimeve të reja, mungesa e shumë lojtarëve dhe mbi të gjitha lojtarë të rinj që vinin nga akademia dhe janë bërë pjesë e grupit nën drejtimin e Memellit.

Risia mes 17 lojtarëve ka qenë afrimi i fundit i bardhekuqve.

Bëhet fjalë për Ardian Ramadanin, sulmuesin 23- vjeçar që ka luajtur gjatë gjithë kohës në kampionatin U-21 në Holandë me ekipe si Almere City, prej nga ka dalë edhe si lojtar, dhe Den Bosh.

Por gjithsesi, ajo që është më kryesorja, mbetet fakti që merkatoja e Skënd