Vllaznia do te rikthehet serish neser ne Ballsh per te luajtur edhe nje tjeter ndeshje ndaj Bylisit vendas. Por nese javen e kaluar kuqeblute fituan 2-0 ne ndeshjen e vlefshme per Kupen e Shqiperise, neser do te jete histori tjeter sepse dy ekipet do te perballen ne kuadrin e javes se 18-te te “Abissnet Superiore”.

Ne kampin shkodran ka entuziasem ne kete pragndeshje, por jo vetem aty. Edhe tifozet kuqeblu duken shume optimist per nje tjeter fitore te Vllaznise edhe ne takimin e neserm, fitore qe do te ishte e pesta rradhazi per te.

Nje gje e tille konfirmohet nga sondazhi i gazetes “Shkodra Sport” bere sot ne “insta story”. Siç mund ta shikoni edhe me poshte nga rezultati i tij, pjesa derrmuese e atyre qe kane marre pjese ne kete sondazh, jane te mendimit se Vllaznia do te fitoje serish.

Perqindja e tyre qe mendojne keshtu eshte shume e larte, 95 %. Vetem 3 % mendojne se takimi i neserm do te fitohet nga Bylis, ndersa 2 % e votuesve mendojne qe kjo ndeshje do te mbyllet ne barazim. Çfare do te ndodhe realisht neser ne “Adush Muça”?

Per kete duhet pritur pasditja e neserme. Futbollistet dhe stafi i Vllaznise e ka te qarte se kete here do ta prese nje sfide edhe me e veshtire, megjithate ata jane te bindur se do ia dalin serish me sukses./SHKODRA-SPORT.COM/