Ekipi shkodran MFC Pantheres e ka nisur me fitore kampionatin e ri te “Sunday League” ku marrin pjese per te dytin vit rradhazi.

Ne ndeshjen e pare ai ka fituar me rezultatin 2-0 ndaj ekipit FC ILLYRIAN EAGLES. Ne pjesen e pare per Panthers ka shenuar futbollisti Klevis Bebeziqi qe debuton per here te pare ne kete kampionat.

Si rrjedhoje kjo pjese u mbyll me rezultatin 1-0 ne favor te ekipit qe drejtohet nga Fatmir Axhani. Ne pjesen e dyte nderkohe ka ardhur edhe goli i dyte qe ka patur per autor futbollistin Engin Ciellza.

Perfundimisht 2-0 dhe MFC Panthers e nis me sukses edhe kampionatin e ri ku padyshim qe do te synoje te jete ne mes pretendenteve per fitimin e titullit kampion. Kujtojme qe sezonin e kaluar ai eshte shpallur fitues i Kupes se Shqiperise./SHKODRA-SPORT.COM/


MFC PANTHERS- FC ILLYRIAN EAGLES 2-0

Golat: Bebeziqi 29′, Ciellza 34′

MFC PANTHERS: Nutaj, Bashi, Bebeziqi, Axhani, Laçaj, Dumaj, CIellza, Kometa, Borshi. Trajner Fatmir Axhani. U aktivizuan edhe Kacerja e Tula.