Pikërisht një muaj më parë, Bayern Munich mori vendimin befasues për të shkarkuar Julian Nagelsmann, i cili u zëvendësua nga Thomas Tuchel. Një zgjedhje e çuditshme, e cila mbërriti në një moment delikat të sezonit, me të gjithë objektivat ende pranë.

Ish-trajneri i Chelsea dhe PSG debutoi me fitore në përballjen direkte me Borussia Dortmund. Një 4-2 i cili gjithashtu e bëri atë të kalojë në krye të renditjes së Bundesligës, por që ishte gjithashtu i vetmi moment i vërtetë gëzimi në menaxhimin e tij të shkurtër.

Në pak ditë, në fakt, mbërritën eliminimet nga DFB Pokal (kundër Freiburgut) dhe mbi të gjitha nga Champions League, ndaj Manchester Cityt. Nokauti të shtunën kundër Mainz-it është e treta në shtatë ndeshje me Tuchel, saktësisht e njëjta gjë që ka pësuar Nagelsmann në 37 ndeshjet e mëparshme.

Një shifër që duhet të na bëjë të mendojmë! Drejtuesit e Bayern kane thene se do ta rimernin te njejtin vendim por nga ana tjeter, perballe shifrave dhe fakteve, eshte e veshtire qe tifozeria te mund te pajtohet…/telesport/