Bayern Munich do të luajë këtë të shtunë përballë Stuttgart-it, teksa në konferencën për shtyp, Tomas Tuchel theksoi se do të ketë disa ndryshime në formacion, por në fund dëshiron tri pikët.

Gjermani foli dhe për mungesat, teksa theksoi se Musiala pritet të kthehet të dielën në mënyrë që të përgatitet për Champions-in.

“Ndryshime në formacion? Ende se kam vendosur formacionin, por disa ndryshime mund të ketë. Por, kjo nuk na çliron nga përgjegjësia, ata që do të luajnë duhet të luftojnë dhe të tregojnë grintë në fushë. Ne presim një ndeshje emocionuese një sfidë të madhe.

Ata kanë kaluar nga mbijetesa te Champions League. Mungesat? Matthijs de Ligt dhe Jamal Musiala nuk do të jenë në skuadër. Plani është që ai të kthehet në stërvitje të dielën, pastaj kemi tre ditë kohë që të mendojmë për Real Madrid” – tha Tuchel.