Aktori i mirenjohur i humorit Zef Deda është ndarë nga jeta në ditën e sotme. Një ikonë e madhe në Shkodër, që tanimë ka ndërruar jetë. Megjithatë falë kontributit të madh që ka dhënë në artin shqiptar, Deda ka fituar “përjetësinë”.

Kjo figurë kaq e dashur në Shkodër dhe në gjithë Shqipërinë, është kujtuar edhe nga ana e Vllaznisë. Përpara takimit me Laçin, ekipi shkodran ka nderuar figurën e Zef Dedës.

Kuqeblute foton zyrtare te pragndeshjes kete here e kane bere duke patur prane vetes edhe nje kornize me foton e kesaj e legjendes se humorit, qe njekohesisht ka qene edhe nje tifoz i Vllaznise.

Më pas është mbajtur një minutë heshtje për Dwamenan por edhe per aktorin e humorit Zef Deda. Minimumi qe mund te behej per te nderuar kujtimin e tyre.