Vllaznia dhe Laçi përballen sot në Shkodër në ndeshjen e javës së 13 të Kategorisë Superiore.

Dy skuadrat janë tashmë rivale direkte në renditje pasi ndahen nga vetëm 2 pikë në klasifikim.

Të dyja kanë ambicie që të jenë në katërshen e më të mirave, për të luftuar për një vend në Europë, Por ndërkohë, shkodranët duhet të fitojnë medoemos edhe për t’iu larguar zonës së rrezikshme të klasifikimit, pasi aktualisht janë në vendin e 8 që çon në play-out.

20’ Gjyqtari Shahini bën me shenjë nga pika e bardhë e penalltisë pas një aksioni në zonë ku Silva ndalon në mënyrë të parregullt Grudën.

25’ VAR-i sinjalizon kryesorin për një pozicion jashtë loje të Gomesh gjatë aksionit, duke anuluar pas rreth 5 minutash pritje gjuajtjen nga pika e bardhë.

LIVE VLLAZNIA-LAÇI 0-0

VLLAZNIA: Qarri, Smajli, Hakaj, Pusi, Juriç, Krymi, Boshnjaku, Alivoda, Gruda, Çoba, Bruno Gomesh.
Trajner: Qatip Osmani

LAÇI: Dajsinani, Silva, Dajko, Mjaki, Kryeziu, Qato, Da Silva, Manellari, Bibo, Barjamaj, Sobouejl.
Trajner: Mirel Josa.