Eksodi i sportisteve shkodrane vazhdon. I rradhes qe i jep lamtumiren klubit Vllaznia eshte volejbollisti i talentuar Aron Dibra. Diten e fundit ai ka udhetuar drejt Gjermanise, vend ku do te vazhdoje studimet e larta.

18 vjeçari eshte konsideruar me te drejte si nje nga liberot me te mire te kampionatit shqiptar dhe ndonese u aktivizua qe ne moshe te re me ekipin e pare te Vllaznise dhe menjehere shfaqi vlerat e tij.

Dibra ka qene edhe pjese e rendesishme e ekipeve tona kombetare te moshave dhe konsiderohej nje element me shume perspektive, por megjithate tashme gjerat kane ndryshuar.

Ai vertete ka udhetuar drejt Gjermanise per studime por ende nuk eshte e qarte nese do te mundet te gjeje ndonje ekip per te vazhduar karrieren e tij sportive atje apo jo.

Nga ana tjeter, trajnereve Kalaja e Kraja te Vllaznia u duhet te mendojne te gjejne nje libero tjeter, per te mbyllur kesisoj edhe njehere tjeter boshllekun qe krijohet çdo vit nga largimi i shume lojtareve. Dhe te mos harrojme qe per t’i rritur dhe per t’i çuar deri ne keto nivele sportiste te tille, eshte dashur shume mund e sakrifice./SHKODRA-SPORT.COM/