Java e 9-te e Kategorise se Pare ka dhuruar perballjen Dinamo- Veleçiku. Ky i fundit vjen ne kete ndeshje pas barazimit te javes se kaluar ndaj Burrelit ne “Reshit Rusi”, barazim ky qe ka lene shije te hidhur ne fakt sepse koplikasit pretendonin fitoren.

Megjithate ata do te tentojne ta bejne kete gje edhe ne ndeshjen e sotme ndaj Dinamos. Ndonese luajne ne transferte, futbollistet e Veleçikut e kane te qarte se prej tyre pritet vetem fitorja.

Dinamovitet me ndryshimet e fundit ne pankine por edhe ne krye te klubit do te tentojne te marrin fitoren e pare ne kete kampionat.

Por te njejtin objektiv ka edhe Veleçiku. Drejtori teknik i kesaj skuadre Nuri Rexha, ne nje prononcim te dhene per “Panorama Sport” ka deklaruar: “Ndeshja eshte e veshtire sepse edhe Dinamo do te tentoje te beje kthesen megjithate jemi te bindur se mund t’ia dalim.

Une kam shume besim se dy sulmuesit tane, Ujkaj dhe Toma do te korigjojne gabimet e bera ne ndeshjen e kaluar ndaj Burrelit dhe kete here do te arrijne te shenojne per t’i dhene skuadres fitoren”.
www.shkodrasport.com