Vllaznia do te luaje neser ndaj Partizanit per kampionat nje sfide e cila konsiderohet njekohesisht si “treni i fundit” i saj per pretendimet e titullit. E tille ne fakt konsiderohet edhe nga ana e vete trajnerit Mirel Josa dhe kete gje e ka shprehur ne konferencen e sotme per shtyp.

“Vllaznia nuk fiton prej tre ndeshjesh ne kampionat dhe eshte normale qe te keni kete shqetesim, por pas bilancit qe bejme edhe pas ketyre ndeshjeve, ne jemi serish aty ne garen per titull. Ndeshja e neserme eshte e rendesishme per te dy skuadrat, per vete menyren si rrodhen ngjarjet ne javet e fundit te kampionatit.

Prandaj e kam thene edhe here te tjera se llogarite duhen bere jave pas jave dhe te mos shohim larg sepse ky kampionat eshte i paparashikueshem. Me bilance vertete Vllaznia eshte me mire keto vitet e fundit se Partizani, por futbolli nuk eshte statistikes, eshte gjendje reale e skuadrave”- eshte shprehur fillimisht ai.

Me tej Josa ka vijuar duke thene: “Skuadra nuk eshte fare nen presion, ajo thjesht duhet te zbatoje detyrat qe i them une. Nese ne nuk e humbim kontrollin brenda- perbrenda skuadres, atehere mund te them se jemi ne rruge te drejte. Kjo e nesermja ndaj Partizanit eshte vertete percaktuese.

Tashme numri i ndeshjeve sa vjen e pakesohet dhe si rrjedhoje nevoja e pikeve eshte e madhe. Te mos harrojme se kemi edhe nje skuader tjeter qe na ka kaluar me piket, Egnatia. Prandaj duhet t’i bejme mire llogarite dhe te shohim vetem sfiden e neserme qe duhet te tentojme ta fitojme patjeter”./SHKODRA-SPORT.COM/