Thomas Strakosha ka ruajtur avantazhin minimal të Lazio-s në ndeshjen e së dielës ndaj Empoli-t.

Kryeqytetasit ishin duke fituar në transfertën e vështirë por rrezikuan të pësonin një gol në aksionin e fundit të ndeshjes.

Pa një topi të krosuar nga e majta, një nga sulmuesit e Empolit ndodhet vetëm disa metra larg portës dhe godet drejt portës por refleksi i portierit të përfaqësueses shqiptare ka devijuar topin në goditje këndi.

https://twitter.com/IFTVofficial/status/1041390047222804483?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1041390047222804483%7Ctwgr%5E373939313b73706563696669635f73706f7274735f616374696f6e%7Ctwcon%5Elogo&ref_url=http%3A%2F%2Ftelesport.al%2Fvideo-strakosha-shpeton-lazio-n-me-pritjen-e-vitit%2F