Vllaznia do të presë nesër Laçin në “Loro Boriçi”, ora 17:00. Tekniku i kuqebluve, Qatip Osmani u shpreh para takimit se skuadra e tij ka kualitet që ta fitojë këtë duel dhe gjithashtu u ndal dhe te përplasja pas sfidës së humbur me Partizanin. Ja si është shprehur ai në konferencën e shtypit të kësaj pragndeshje:

“Shikoj një shqetësim për këto rezultate që janë. Jemi munduar që me biseda individuale, me qëllim sa më të gatshëm të presim lojën me Laçin. Ato probleme që u shfaqën në lojë, i kemi punuar këto ditë. Momentalisht ekipit i duhet një qetësi maksimale për lojën me Laçin.

Ne kemi pasur shumë gabime individuale. Dhe golat që i pësuam nga këto gabime erdhën. Për mendimin tim nuk duhet t’i pësonim ato gola. Edhe kartoni i Bekim Balajt dhe lëndimet na detyrojnë të ketë ndryshime. Do të ketë, por jo shumë.

Edhe Smajli dhe Mala janë lojtarë kualitativ dhe ata do të na mungojnë nesër. Megjithatë edhe këto zëvendësimet që i kemi duhet t’i përkrahim dhe të hyjmë në fushë maksimalisht të mobilizuar. Opsioni është fitorja.

Ne në fillim të pjesës së dytë, shumë herët e morëm atë golin që na çoi një hap pas. Gjatë asaj pjese u munduam të ndryshonim diçka, por nuk ia arritëm. Për nesër mendoj se qasja e pjesës së dytë, sepse kjo na ndodhi dhe me Erzenin, duhet ta kuptojmë që loja është 90 minuta dhe duhet luajtur deri në fund.

Besoj se mundësitë janë për katërshe. Vendi i katërt me të fundit janë tre pikë diferencë. Kampionati është i tillë që me një seri fitoresh merr një krah tjetër.Ne mendojmë vetëm për fitore.

Laçi është një ekip taktikisht shumë i disiplinuar. Lojërat që ka humbur, nuk i ka humbur me më shumë se një gol diferencë. Megjithatë Vllaznia ka kualitet për ta fituar këtë ndeshje”, u shpreh tekniku Osmani./SHKODRA-SPORT.COM/

FOTO: FATLUM KURTAJ