Tirana ka arritur të bëj mirë në merkaton që lamë pas duke arkëtuar shuma të mëdha nga transferimet e lojtarëve të saj.

Klubi kishte një ofertë prej 150 mijë eurosh për sulmuesin 24 vjeçar Redon Xhixha nga ekipi i Bolusporit në Turqi, por që u refuzua nga drejtuesit bardheblu.

Në skenë ka dalë një klub nga Arabia që emri i të cilit nuk bëhët i ditur. Xhixha do të ishte lojtari i 4 që do të largohej nga Tirana pas Seferit, Tolit dhe Totres.

Mbetet për t’u parë në qoftë se bardheblutë do të pranojnë transferimin e lojtartit të tyre për një shifë të konsiderueshme.