Pritej të ishte shumë e vështirë ndeshja e ekipit të Vllaznisë në Durrës ndaj Teutës por në fakt paraqitja e ekipit shkodran në këtë ndeshje ka qenë shumë e mirë. Ai ka fituar 58-51 duke e nisur kampionatin kësisoj me fitore.

Fakti që luhej ndaj një skuadre e cila vetëm pak kohë më parë i mori Vllaznisë dy lojtarë titullarë si Taraboshin dhe Llazanin, e bënte këtë skuadër më supeiore ngaqë ndeshja luhej edhe në Durrës. Por djemtë e trajnerit Bledar Gjeçaj treguan një nivel të lartë loje dhe për rrjedhojë kanë arritur të fitojnë me 7 pikë diferencë.Kjo ndeshja ka qenë e vlefshme për javën e parë të kampionatit kombëtar të basketbollit për të rritur.