Dita e sotme do te dhuroje nje ndeshje shume interesante, te vlefshme per kampionatin e moshave, ate te 21-vjeçareve, ne mes Vllaznise dhe Kukesit. Keshtu, 21-vjeçaret shkodrane do te zhvillojne diten e sotme ndeshjen e javes se katert ndaj kuksianeve, teksa ekipi kuqeblu do te synoje fitoren e rradhes ne shtepi.

Ndeshja e sotme e ashtquajtur “derbi i veriut”, pritet me interes nga te dy ekipet, pasi behet fjale per dy skuadra te forta, qe si gjithmone kane futbolliste cilesore ne rradhet e tyre.

Skuadra e 21-vjeçareve te Vllaznise, qe drejtohet nga trajneri Elvis Plori, eshte nje skuader, e cila mundohet te luaje bukur futboll dhe qe ne rradhet e se ciles ka futbolliste me cilesi te mira. Jo me kot, skuadra e 21-vjeçareve nuk ka pesuar akoma asnje humbje ne keto tre jave te para, edhe pse ne tre ndeshjet e para te ketij sezoni mund te kishte treguar me shume.

21-vjeçaret e Vllaznise jane nje skuader qe mbrohen mire dhe sulmojne rrezikshem dhe padyshim qe sot pritet fitore nga ta ndaj nje rivali si Kukesi. Deri me tani, trajneri Elvis Plori ka krijuar nje ansambel qe luan bukur futboll dhe padyshim qe priten edhe rezultatet pozitive ne vazhdim, duke nisur nga ndeshja e sotme ndaj Kukesit.

Ndeshja Vllaznia-Kukesi per 21-vjeçaret, do te luhet ne Shkoder sot, duke nisur nga ora 13:30.

Maringlen ZHIVANI