Vllaznia do te luaje sot ndaj Kukesit ne “Elbasan Arena” por siç kemi bere te ditur, ajo nuk do te jete e plote ne kete ndeshje per arsye skualifikimesh e me se shumti, i demtimeve te disa prej lojtareve.

Pikerisht per kete arsye, fizioterapisti Ilirjan Haxhaja nuk ka udhetuar me ekipin drejt Elbasanit, por ka vijuar te punoje me keto futbolliste, per t’i bere gati ndoshta per ndeshjen e rradhes, ate qe do te luajne te shtunen ndaj Tiranes.

Siç e shikoni, ne infermieri jane tre futbolliste te Vllaznise dhe pikerisht mbrojtesi Mevlan Adili qe ka ndjere disa shqeesime te vogla fizike, mesfushori Fjoart Jonuzi qe ka nje terheqje te vogel muskulare si dhe sulmuesi Da Silva qe eshte demtuar ne ndeshjen e para dy javeve me Partizanin.

Stafi mjekesor po ben me te miren e mundshme qe t’i rikuperoje keto futbolliste te cilet jane shume te rendesishme per ekipin e Vllaznise, megjithate do te jene ditet ne vijim qe do ta tregojne kete gje./SHKODRA-SPORT.COM/