Vllaznia nuk ia doli mbreme te fitonte ndaj Egnatias dhe ndonese ndeshja u mbyll ne barazim 0-0, sipas rregullores se FSHF-se ne finale shkuan rrogozhinasit. Kjo padyshim qe ka merzitur se tepermi te gjithe shkodranet te cilet shpresuan qe sivjet erdhi momenti per te shkuar drejt titullit kampion.

Ne tribunen e “Air Albania” ka qene i pranishem per te mbeshtetur skuadren kuqeblu edhe kryebashkiaku i Shkodres Benet Beci. Kuptohet qe edhe ai nuk e ka pritur mire mosrealizimin e deshires te te gjithe shkodranev, megjithate ka gjetur vend edhe per “ngushellim”.

Permes nje statusi te postuar pak minuta me pare ne faqen e tij, numri 1 i kryeqendres se Veriut, shpreson shume tek paraqitjet dinjitoze ne Europe dhe pastaj per te pretenduar serish sezonin e ardhshem per titullin kampion.

“Me shpresën për një paraqitje dinjitoze në garat europiane e me dëshirën e madhe për një sezon të ardhshëm ,me suksesin e një rezultati të munguar prej kohësh e të dëshiruar prej të gjithëve…gjithmonë me Vllazninë”- shkruan kryebashkiaku Beci ne postimin e tij./www.shkodrasport.com/