Vllaznia U21 po vijon pergatitjet per sezonin e ri futbollistik dhe perpos seancave me ngarkesa fizike, stafi teknik ka progrmuar edhe zhvillimin e disa ndeshjeve miqesore. E para do te zhvillohet pas dy ditesh, pikerisht te merkuren.

Ka qene vete faqja e Akademise Vllaznia qe e ka lajmeruar nje gje te tille teksa ne te eshte bere e ditur se kuqeblute 21 vjeçare do te ndeshen me ekipin e Terbunit ne ndeshjen qe do te startoje duke filluar nga ora 17.00 ne fushen sportive “Reshit Rusi”.

Kuptohet qe nje miqesore e tille do i vleje shume te dy ekipet per te pare gjendjen reale te tyre. Tek Vllaznia U21 ka nisur nje projekt i ri dhe ashtu siç u shpreh edhe dje trajneri Plori ne intervisten per “Shkodra Sport”, po synohet zhvillimi i elementit cilesor, pavaresisht moshes qe ai mund te kete.

Kjo do te thote se ne skuader ai nuk ka vetem futbolliste 21 vjeçare, por edhe 20, 19, 18 dhe madje edhe 17 vjeçare te cilet kane te dhena te mira dhe fale nje pune sistematike me to, mund te shpresohet qe brenda nje periudhe prej pak vitesh t’i bashkohen ekipit te pare.

Miqesorja me Terbunin pritet me interes edhe per kete arsye mendohet qe ndeshjen ta ndjekin nje numer i konsiderueshem tifozesh shkodrane dhe pukjane te cilet duan te shohin ne fushe ekipet e tyre ne kete perballje vertete interesante./SHKODRA-SPORT.COM/