Vllaznia e volejbollit te meshkujve ka shperdoruar nje mundesi te mire per te dale me fitore ne ndeshjen e rradhes per kampionat, ate qe ka luajtur pasditen e djeshme ne pallatin e sportit “QaziM Dervishi” te Shkodres ndaj Erzenit.

Ndonese volejbollistet kuqeblute arriten t’i fitonin dy setet e para, gjithsesi nuk ia kane dale te fitojne edhe te tretin dhe ne fund jane detyruar te pranojne humbjen ne shifrat 2-3 ndaj shijakasve.

Vllaznia e nisi ne menyren me te mire te mundshme ndeshjen. Fitoi setin e pare 25-19 dhe me pas edhe te dytin 25-21. Kjo krijoi idene se ndeshja do te mbyllej shpejt ne favorin e tyre, por ne fakt nuk rezultoi keshtu.

Ekipi finalist i Kupes se Shqiperise- Erzeni u “zgjua” ne setin e trete duke e fituar ate ne shifrat 25-16. Kjo i dha zemer shijakasve qe e fituan edhe te katertin 25-19 dhe ne kete menyre ndeshja shkoi ne set final.

Ne kete te fundit, Vllaznia nuk eshte aspak ne formen e duhur dhe si rrjedhoje e humb edhe ate me rezultatin 15-9 dhe ne kete menyre krejt ndeshjen me rezultatin 3-2 duke u mjaftuar me vetem nje pike ne kete ndeshje kur ishte shume prane marrje se tre pikeve.

Pas javes se 12-te te kampionatit, Vllaznia e trajnerit Artan Kalaja ndodhet ne vendin e peste ne renditje me 17 pike te grumbulluar dhe sigurisht qe do te beje çmos te kape te katertin qe per momentin mbahet nga Skenderbeu me 20 pike te grumbulluara./SHKODRA-SPORT.COM/