Vllaznia e volejbollit te femrave arrin te barazoje numrin e ndeshjeve te humbura dhe te fituara ne kampionat. Me fitoren e sotme 3-0 ndaj Teutes ne Durres, vajzat shkodrane kane marre fitoren e trete rradhazi, po aq sa edhe numri i humbjeve te pesuara dhe ne kete menyre duke grumbulluar aktualisht 9 pike, qendron ne vendin e katert te renditjes.

Pasditen e sotme ne pallatin e sportit “Ramazan Njala” te Durresit, vajzat e drejtuara nga trajneri Besnik Lisha kane fituar lehtesisht ndaj ekipit vendas. Ne setin e pare jane rregjistruar shifrat 25-19 ne favorin e tyre, nderkohe qe ne dy setet e tjera jane rregjistruar te njejtat shifrat, 25-20.

Ne kete menyre, Vllaznia fiton me rezultatin e paster 3-0. Javen e ardhshme, ekipi kuqeblu do te prese ne “Qazim Dervishi” ekipin e Barleti Volej ne ndeshjen e fundit te fazes se pare ku padyshim qe do te kerkoje fitoren per te forcuar edhe me shume pozitat ne kete vend./SHKODRA-SPORT.COM/


KAMPIONATI 2022-23

Java 1 Partizani- Vllaznia 3-1

Java 2 Vllaznia- Skenderbeu 1-3

Java 3 Tirana- Vllaznia 3-0

Java 4 Lushnja- Vllaznia 1-3

Java 5 Vllaznia- Korabi 3-0

Java 6 Teuta- Vllaznia 0-3