Shqipëria do të përballet kundër Spanjës në mbrëmjen e së hënës.

Kuqezinjtë duan tre pikët për të kaluar më tej, ndërsa spanjollët kanë siguruar vendin e parë.

Sipas mediave spanjolle, Morata dhe Yamal nuk do të luajnë kundër Shqipërisë.

Ferran Torres dhe Fermin Lopez pritet që të jenë nga minuta e parë, ndërsa trajneri spanjoll premtoi rotacionin për ndeshjen e radhës