Emiljano Çela nuk do të jetë më trajner i Flamurtarit. Lajmi është bërë i ditur nga klubi vlonjat.

Në 13 javë, Flamurtari ka arritur të marrë vetëm 7 fitore, 3 barazime dhe 3 humbje. E fundit ishte ndaj Bylisit.

Postimi i plotë

Zyrtare !

Emiliano Cela nuk do të jetë më trajner i Flamurtari Football Club.

Flamurtari F.C dhe tranjeri kane shkëputur marrëveshjen.

Falenderojmë tranjerin Emiliano Cela dhe stafin per punen e perkushtuar deri tani.

Flamurtari Football Club per respekt te fanelles dhe tifozerise vlonjate terheq vemendje per gjestet jo sportive kapitenit te ekipit Denis Pjeshka , zv. kapitenit Behar Ramadanit dhe sulmuesit Alexandro Di Estefano duke ju rikujtuar mbi te gjitha ne kete ekip jane te shenjta ngjyrat dhe qytetaria vlonjate