Pas Fluturim Domit, Kukësi ka njoftuar dhe ndërprerjen e bashkëpunimit me mbrojtësin e majtë, Blerim Sahitaj, që erdhi verën që lamë pas.

Mbrojtësi nga Prizreni nuk la gjurmë me verilindorët këto gjashtë muaj, duke u aktivizuar vetëm 164 minuta në total dhe duke dhënë vetëm një asist.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Kukësi falënderoi Sahitajn për kontributin e tij dhe i uroi fat në karrierë.